google-play-android-market-turklere-aciliyor GooglePlay üzerinden ücretli uygulama yayınlama sırası artık biz Türk mobil uygulama geliştiricilerde…

Mobil Uygulama geliştiren Türk mobil yazılımcıların en büyük problemlerinden biriydi. GooglePlay ne yazık ki şayet Türkiye adresli bir eposta adresi ile kayıt olduysanız, ücretli uygulama yüklemenize ya da uygulama içi satın almalara izin veren bir mobil android uygulaması yüklemenize olanak vermiyordu.

 

Biz mobil uygulama geliştiriciler, her ne kadar bu sorunu çok önce aşmış olsak da yine de standart yollardan yükleme yapabilmeyi bekleyen yüzlerce mobil uygulama geliştirici için iyi haber Google’ dan yapılan açıklama ile geldi.

 

Peki bu ne işe yarayacak? Öncelikle çok ama çok büyük bir pazara mobil uygulamamız ile ulaşma şansı bulacağız. Yani inanılmaz büyük bir pazar var ortada. İkinci fakat çok daha önemli olan diğer nokta ise, Türk Mobil Uygulama geliştiricilerinin bu dev pazarda adlarını duyurma şansımız olacak.

One thought on “Google Play artık Türk geliştiriciler içinde büyük pazar oluyor

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit