Mobil uygulama geliştirici eksikliği, her gün lansmanı yapılan yepyeni teknolojiye sahip akıllı telefonlar sebebiyle gün geçtikçe kendini hissettirir oldu. MobilCini gibi geniş bir ekiple çalışan mobil ajanslar dahi bunun sıkıntısını çekiyorlar.

Sektörümüzün hem ilham kaynakları hem de bazı zamanlarda zarar verenleri olan freelancerlar bu eksikliği ellerinden geldiğince kapatmaya çalışsalar da ne yazık ki bu alanda ciddi anlamda yaşanan kriz devam ediyor. Mobil uygulama yapan freelancer arkadaşlar yanlız çalışmalarından dolayı büyük proje geliştirme şansı bulamıyorlar.

Proje demek tecrübe demektir. Ar-ge demektir. Üretim demektir. Katma değer demektir. İlköğretim seviyesinden başlaması gereken programlama eğitimine gereken önem verilmediği sürece de bu sıkıntılar sürekli devam edecektir. Umarız ülkemizde üretimin önemi kavranır ve üretim için gerekli olan eğitime de gereken önem verilir.

 

MobilCini

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit